تبلیغات
اطلاعات عمومی -سرگرمی و خنده - الهام چرخنده را چه شده است ؟

چرخش الهام چرخنده و سیاست!

الهام چرخنده ، بازیگر سینما و تلویزیون است. بازیگر معروفی نیست و شاید مشهورترین سریالش “آوای باران” و مشهورترین فیلم سینمایی او “شب یلدا” باشد. بازیگری که بیشتر نقش های حاشیه ای را برعهده داشته است.

بنا بر رسم دیرینه سینما و تلویزیون ایران ، بازیگران و عوامل فیلم ها و سریال ها انسان های مذهبی و دین داری نیستند و اگر حکومت اسلامی نباشد ، میتوان تصور کرد که همگی به چه وضعیتی در خواهند آمد و اینطور که امروز آنها را می بینیم ، نخواهند بود. مسلماً الهام چرخنده نیز متعلق به همین طیف از هنرمندان سینما و تلویزیون است و عکس ها و آثار به جای مانده از او نیز این موضوع را تایید میکند.

الهام چرخنده قبل از چرخش!
الهام چرخنده قبل از چرخش!

انسان ممکن است هر روز تغییر کند. تفکراتش عوض شود و ۳۶۰ درجه از آنچه دیروز بوده است فاصله بگیرد. ولی زمانی این چرخش برای اجتماع و مردم قابل قبول می شود که به دلیلی روشن و در صورت امکان به تدریج صورت بپذیرد. نه بی دلیل و ناگهانی. البته ناگهانی بودن نمیتواند نقض کننده تغییرات باشد ولی زمانی لازم است که مسئله در بُعد بزرگتری به نام اجتماع مطرح باشد.

الهام چرخنده تا قبل از سال ۱۳۹۳ بازیگری معمولی و خانمی از نظر مبانی اسلام “بی حجاب” بوده است. از چنین وضعیت پوششی میتوان در مورد او نتیجه گرفت که به مبانی اسلام پایبند نبوده و شخصیتی مذهبی نیست. به زیارت امامان نمی رفته ، به همایش های دانشجویی و مذهبی دعوت نمی شده و تنها به عنوان یک بازیگر ایفای نقشه میکرده و زندگی طبیعی خودش را داشته است. من ِ نویسنده این مطلب نیز از اینکه او انسانی مذهبی نبوده و حجابش را رعایت نمیکرده هیچ مشکلی با او نداشته ام چرا که تصمیم شخصی خودش بوده است.

ولی چه می شود که این بازیگر در نوروز ۱۳۹۳ پیام نوروزی میدهد و سال جدید را به رهبر ایران آیت الله خامنه ای تبریک می گوید؟ چه حرکت عجیبی که پیام نوروزی بدهید و به رهبر کشور تبریک بگویید؟ حتی عاشقان رهبر ایران و مسئولین بلند پایه و حکومتی که پیرو رهبر بوده اند نیز چنین حرکتی را انجام نمیدهند؟ به هرحال به اصل این موضوع باز هم نمیتوان عیب گرفت ، ایشان مختار هستند تا پیام نوروزی بدهند و عده ای نیز تماشا کنند. مانند شخصیت هایی که این کار را انجام می دهند و همچنین آزاد هستند تا به هر شخصیت کوچک و بزرگی که میخواهند در پیامشان تبریک بگویند.

مسئله مهم این داستان ، تغییرات عجیب و غیر قابل باور این بازیگر زن است. شما باور میکند که فردی با این پیشینه اعلام کند که “قاری قرآن” بوده و در “بسیج” فعالیت داشته است و سپس باتوجه به هجمه های صورت گرفته به خودش پس از ماجرای پیام نوروزی اعلام کند “فکر می‌کنم بخش فرهنگی ما نیز نیاز به یک ۹ دی فرهنگی دارد” ! ایشان تا قبل از سال ۱۳۹۳ از نظر مذهبی فردی بی دین محسوب می شده است چرا که ضروریات دین اسلام برای بانوان پوششی است که در قرآنی که ایشان مدعی قاری بودنش می شود به صراحت بیان شده است. چه می شود قاری قرآن خانم تا قبل از سال ۱۳۹۳ هزاران تصویر بی حجاب و خارج از عرف انسان های مذهبی دارد؟ جالبتر آنکه خواستار اجرای “۹ دی فرهنگی” است. بنده فکر کنم اگر ۹ دی فرهنگی ای اجرا شود یکی از اولین کسانی که بایستی از عرصه فرهنگی و هنری این کشور خارج شوند خودشان خواهند بود. به هرحال باید به ایشان گفت که این تغییر روند شما گرچه برای آدم مذهبی ای مثل من پسندیده است ولی تبعات و رفتارهای بعدی شما نشان دهنده این است که شما در این کارتان کاملاً اصول بازیگری را رعایت کرده اید ولی متاسفانه نقش خودتان را خوب بازی نکرده و بایستی این سکانس و سناریو را طور دیگری بازی کنید!

الهام چرخنده

چرخش شما موجب سرگیجه خودتان شده است و خبر ندارید وارد چه بازی دو سر باختی شده اید. هم آن اعتبار که به عنوان بازیگر را با این بازی بدتان از دست داده اید و هم پس از مدتی که تاریخ مصرفتان تمام شد و رنگ و لعاب چادر دروغینتان رفت ، به گوشه ای کشیده خواهید شد. آن زمان نه خبری از حمایت شما از جانب مذهبی های واقعی خواهد بود چرا که مطمئنم این چرخش شما را باور نخواهند کرد و هم جامعه هنری نه به خاطر حمایت از رهبر و چادری شدنتان ، بلکه به خاطر این حرکت زننده و دروغین شما را نخواهند بخشید.

در پایان باید بگویم ، مذهبی شدن این خانم به خودی خود هیچ عیب و ایرادی ندارد. اینکه ایشان به رهبر کشورشان تبریک میگویند هیچ اشکالی ندارد. اشکال جایی شروع می شود که هدف از اینها خودنمایی و نمایش خود باشد. اگر ایشان واقعاً دچار تحول شده بودند ، خیلی ساکت و آرام این کار را انجام می دهند و عرف دین نیز با تحول بی صدا سازگارتر است تا تحولی با هیاهو!

امیدوارم ایشان روزی واقعاً مسلمان شوند!

الهام چرخندهتاریخ : دوشنبه 20 مرداد 1393 | 01:57 ب.ظ | نویسنده : علی رضا بتویی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.